#9703 پاسخ

مدیرمالی
سرپرست کل

سلام دوست عزیز
نخستین نکته ای که جود داره اینه که شما به هیچ عنوان نباید تمام سرمایه زندگی تون رو در صندوقها یا بورس قرار بدید. سرمایه گذاری در صندوقهای بورسی دارای ریسک هستش و این احتمال وجود داره که در شرایط اقتصادی نامطلوب این صندوقها سود خوبی عاید شما نکنن و حتی با زیان همراه باشند.
اگر چیزی در مورد ریسک نمیدونید، مقاله زیر رو بخونید:
ریسک سرمایه گذاری

شما باید بخشی از سرمایه خودتون رو در سپرده های بانکی بلندمدت که در حال خاضر ۱۸ درصد سود سالانه دارند، قرار بدید و تنها بخشی از سرمایه خودتون رو به صندوقهای بورسی اختصاص بدید که اگر تمام اون هم از دست بره باز هم زندگی تون تحت تاثیر شدید قرار نمیگیره.

البته در شرایط خاصی ممکنه تمام سرمایه خودتون رو از دست بدید و احتمالش هم برای سرمایه گذاری در صندوقها کم هستش. اما بعد نیست! باید به این نکته توجه داشته باشید.

در مورد وجود ضامن برای صندوقها… بله. یکی از ارکان صندوقها ضامن هستش، اما این ضامن نرخ سود مشخصی و ثابتی رو تضمین میکنه و هم معنی با اون تضمینی که در بانک ها وجود داره، نیست.

برای مقایسه صندوقها هم مقاله زیز رو بخونید. ما در این مقاله توضیحی در مورد انواع صندوقهای سرمایه گذاری و نحوه مقایسه اونها دادیم.
چرا باید در صندوق های سرمایه گذاری مشترک سرمایه‌ گذاری کنید؟

اطلاعات صندوفها رو هم میتونید از وب سایت زیر به دست بیارید:
مرکز پردازش اطلاعات مالی ایران:
http://www.fipiran.com/

مقاله هفت افسانه باطل‌شده در مورد صندوق سرمایه گذاری به برخی پرسشهای احتمالی شما در مورد صندوقهای سرمایه گذاری پاسخ میده.

لطفا اگر سوال دیگه ای دارید، بپرسید.