سهام چیست ؟ ابزاری که میتواند ثروت آفرین باشد اگر… (درس اول)

سهام چیست ؟ ابزاری که میتواند ثروت آفرین باشد اگر...

سهام چیست ؟ آیا میتوانید قبل از شرکت در این دوره آموزشی به آن پاسخ دهید؟

ما در مدیر مالی می‌خواهیم با شما کاملاً روراست و صادق باشیم. ما نمی‌خواهیم تمامی آنچه در کتاب‌های دانشگاهی – با تمامی آن اصطلاحات و فرمول‌هایشان – ارائه می‌شود، در اینجا بیان کنیم. ما می‌خواهیم به ساده‌ترین زبان ممکن موضوعات سرمایه گذاری و مالی را برای شما بازگو کنیم. امروز، شما اینجایید تا درباره سهام آموزش ببینید و یاد بگیرید که سهام چیست. پس مطمئن باشید مطابق با انتظارتان، آموزش خواهید دید…

خب، بالاخره سهام چیست ؟

یک شرکت به هزاران، صدها هزار و حتی میلیون‌ها بخش تقسیم می‌شود که به آن‌ها سهم می‌گویند. مدیران، کارکنان و سرمایه گذاران می‌توانند سهام شرکت‌هایی را بخرند که فکر می‌کنند گزینه‌ی خوبی برای سرمایه گذاری است.

دلایل قانع کننده دیگری برای سرمایه گذاری در سهام (درس چهارم)

هر سهم بیانگر درصدی از مالکیت کل شرکت است. فرض کنید ارزش کل شرکتی ۱۰ میلیون تومان است که به ۱۰۰ قسمت مساوی تقسیم شده است و ارزش هر سهم ۱۰۰۰۰۰ تومان است. درصورتی‌که که شما ۱۰ سهم از این ۱۰۰ سهم را بخرید مالک ۱۰% کل شرکت خواهید بود.

البته واژه سهام بیشتر در بورس معنی پیدا می‌کند و چنانچه شرکتی از سرمایه کافی و شرایط خاصی برخوردار باشد، می‌تواند با عرضه عمومی اولیه خود، وارد بازار بورس شود و در این صورت سرمایه گذاران می‌توانند با خرید سهام آن در عرضه اولیه، مالک بخشی از شرکت شوند. به این صورت شرکت به منابع مالی بسیاری دست پیدا می‌کند که از محل سرمایه‌های اندک سرمایه گذاران تأمین می‌شود و می‌تواند از این منابع مالی برای پیشبرد پروژه‌های خود و سودآوری بیشتر استفاده کند.

در بورس همه‌ چیز تغییر می‌کند، شما چرا تغییر نمی کنید؟ (درس آخر)

(پایان درس اول دوره آموزشی آشنایی با سهام)

منبع:  مدیرمالی

اگر سؤال یا نظری دارید لطفاً در بخش نظرات مطرح کنید. همینطور با اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی شما هم در توسعه دانش مالی و سرمایه گذاری شریک شوید.

0/5 ( 0 نظر )

پاسخی بگذارید

You have to agree to the comment policy.