در خودآموز مالی دوره های آموزشی مختلفی در زمینه سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه برای شما فراهم شده است.

همسو با هدف وب سایت مدیرمالی آموزش های سرمایه گذاری که در این قسمت در قالب خودآموز مالی قرار می گیرد صرفا مختص بازار بورس نمی باشد. بسیار از افراد تصور می کنند که آموزش های سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه صرفا برای افرادی است که می خواهند در بازار بورس سرمایه گذاری کنند. قطعا این چنین نیست! هرکسی که در زندگی با پول و سرمایه سروکار دارد، بدون تردید نیازمند آموزش های مختلفی برای مدیریت بهتر دارایی های خود است.

شاید به نظرتان خودتان همه چیز را برای مدیریت امور مالیتان می دانید. شاید شما از آن دسته افرادی هستید که برای سرماخوردگی هم خودتان از قرص های مختلف استفاده می کنید… آیا برای چشمتان را هم خودتان می توانید معاینه کنید؟ احتمالا یا بی توجه از کنار آن رد می شوید تا آنقدر چشمانتان ضعیف شود تا به اجبار پیش متخصص چشم بروید و یا عقلانه تصمیم می گیرید و با پیشگیری و زدن عینک مانع از صدمه بیشتر به چشمتان می شوید. در حالت دوم قطعا دنیا را بهتر می بینید و فرصت های بیشتری نصیبتان می شود…

دنیای مالی و سرمایه گذاری هم همینطور است. اغلب افراد جامعه احساس می کنند (و فقط احساس می کنند) که همه چیز را می دانند و نیازی به آموزش مالی ندارند مگر آنکه سرمایه ای در بورس داشته باشند. با اندکی فکر کردن متوجه می شویم که این افراد هر ساعت که می گذرد، زمان خود برای مدیریت بهتر سرمایه خود و شانس های سرمایه گذاری را از دست می دهند. دوره های آموزشی خودآموز مالی با هدف فراهم آوردن آموزش های مالی برای تمامی افراد جامعه به صورت رایگان فراهم شده اند. رایگان بودن این دوره ها مطمئنا ممکن است این حس را در شما ایجاد کند که آموزش رایگان هیچ حرفی برای گفتن ندارد. باردیگر به شما توصیه می کنیم بر پایه احساساتتان تصمیم نگیرد، اندکی فکر کنید؛ شما تنها با خواندن یکی از درس های دروه های آموزشی وب سایت مدیرمالی مالی به نیت خیر ما برای ارتقا دانش سرمایه گذاری و مدیریت سرمایه در جامعه پی خواهید برد.

تمامی خودآموزهای مالی بر اساس متون علمی و منابع بین المللی طراحی و ارائه شده است. هر درس از این آموزش ها ثمره ساعت ها مطالعه و جستجو در منابع علمی است که با بیان کاربردی در اختیار مخاطبان وب سایت مدیرمالی قرار گرفته است. ما در مدیر مالی امیدواریم تا بتوانیم اندکی سطح دانش مالی و سرمایه گذاری را در جامعه ایران ارتقا ببخشیم.

لیست خودآموزهای موجود در دانشکده مالی وب سایت مدیرمالی:

  1. بخش آموزشی اول: ورود به دنیای بورس: خودآموز گام‌به‌گام آشنایی با بورس
  2. بخش آموزشی دوم: آشنایی با سهام: خودآموز سهام چیست؟
  3. بخش آموزشی سوم: آشنایی با اطلاعات نمادها: فهم اطلاعات سهام
  4. بخش آموزشی چهارم: آشنایی با شاخص ها:‌ شاخص بورس چیست؟
  5. بخش آموزشی پنجم: آشنایی با عرضه عمومی اولیه: IPO چیست؟